piątek, 19 stycznia 2018 . [ kurs walut ] [ pkt.pl ] [ pkp.pl ] [ kontakt ] [ promocja ] [ rss ]
ZABRZEG.net.pl
:: Strona główna
:: Zabrzeg
:: Instytucje
:: Sport
:: Kultura
:: Zdrowie
:: Komunikacja
:: Wyszukiwarka
:: Plan 2008-2015

:: Kontakt
:: Mapa serwisu
:: Linki
:: Promocja
:: Strony Cz-Dz
:: Forum
:: Taroki
:: Memoriał
:: Pogoda


CzechoBiznes.pl // internetowy katalog firm

Bookmark and ShareA- A+
poniedziałek, 14 września 2009 (18:26) Biegowy Memoriał - już III

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja jednego z największych wydarzeń sportowych naszego regionu. III Międzynarodowy Biegowy Memoriał Henryka Puzonia oraz Bieg Koroną Jeziora Goczałkowickiego - bo o nim mowa, obędzie się 26 września.

Uroczyste otwarcie zawodów z udziałem zaproszonych gości oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach rozpocznie się o godzinie 10:00, jednak zapisy prowadzone będą od 7:30.

Wszyscy zawodnicy startujący w biegach memoriałowych muszą poddać się weryfikacji w Biurze Organizacyjnym w dniu zawodów w godz. od 7:30 do 9:00, natomiast uczestnicy biegu głównego od 7:30 do 11:00. Podczas weryfikacji zawodnicy muszą posiadać dowód tożsamości (legitymację) ze zdjęciem. Warunkiem dopuszczenia do biegu będzie przedstawienie przez uczestnika do weryfikacji zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w przedmiotowym biegu lub złożenie oświadczenia o zdolności do udziału w biegu podpisanego własnoręcznie, bądź zgodę rodzica na uczestnictwo w zawodach.

regulamin - zobacz
pobierz formularz zgłoszeniowy - MS Word / Acrobat Reader
trasa biegu głównego

W programie imprezy zaplanowano zawody sportowe: BIEG GŁÓWNY - Bieg Koroną Jeziora Goczałkowickiego ze startem i metą na stadionie LKS "Sokół" Zabrzeg oraz BIEGI MEMORIAŁOWE, które zostaną rozegrane w ramach Memoriału Henryka Puzonia, na obiekcie LKS "Sokół" Zabrzeg.Program Minutowy

10:00 - Uroczyste Otwarcie zawodów z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

10:15 - Bieg dzieci z rocznika 2001 i młodszych na dystansie 400m
10:20 - Bieg dzieci z rocznika 2000 na dystansie 400m
10:25 - Bieg dzieci z rocznika 1999 na dystansie 400m
10:30 - Bieg dzieci z rocznika 1998 na dystansie 1000m
10:35 - Bieg dzieci z rocznika 1997 na dystansie 1000m
10:40 - Bieg dzieci z rocznika 1996 na dystansie 1000m
10:50 - Bieg dzieci z rocznika 1995 na dystansie 2000m
11:00 - Bieg dzieci z rocznika 1994 na dystansie 2000m
12:00 - Start Biegu Głównego na dystansie 10km
13:00 - Dekoracja zwycięzców
14:00 - Zakończenie imprezy


Wszystkie niezbędne informacje na temat trasy biegu głównego i biegów memoriałowych oraz regulaminu można znaleźć pod adresem www.memorialhenrykapuzonia.pl.

Patronat medialny objął Portal ZABRZEG.net.pl. Serdecznie zapraszamy!Życiorys Henryka Puzonia

Henryk Puzoń urodził się 25 lipca 1954 roku. Już od dzieciństwa, okazywał swoje zainteresowanie sportem i turystyką. Tak po ukończeniu zabrzeskiej szkoły kontynuował swoje hobby w szkole średniej, aby ostatecznie ukończyć studia na AWF w Katowicach. Został nauczycielem w Szkole w Zabrzegu, gdzie pracował do ostatnich dni swego życia. Swoją pracą przyciągał rzesze młodzieży do uprawiania sportu, a zwłaszcza lekkiej atletyki, którą sam trenował uczestnicząc w różnego typu zawodach lekkoatletycznych , a także maratonach i biegach ulicznych na terenie całego kraju. Pod jego wodzą uczniowie tejże szkoły zdobywali laury w każdej dyscyplinie sportu, zawdzięczając swoje sukcesy ciężkimi i wymagającymi lekcjami wf z panem Henrykiem. Urozmaiceniem zajęć szkolnych były częste wycieczki, obozy sportowe, rekreacyjne na Mazurach, w górach, a od 2004 roku, zgrupowanie w ramach programu PZLA Sportowe Wakacje oraz inne, które Henryk Puzoń organizował. Utrzymywał bardzo dobre kontakty z młodzieżą i chciał by przez sport odnalazła swoje powołanie, więc postanowił utworzyć LUKS Zabrzeg, w którym mieli gromadzić się przyszli lekkoatleci. Już po roku działania tej organizacji, klub znany był już na całym Śląsku, dzięki sukcesom jego zawodników. Pełnił w nim dwie funkcje: trenera i prezesa, z którego tytułu słynął, gdyż wcześniej sprawował władzę w klubie piłkarskim LKS Sokół Zabrzeg. Wraz z rozpoczęciem pracy zawodowej, swój wolny czas poświęcał dzieciom i młodzieży na pozalekcyjnych zajęcia wf, a także na organizowaniu zawodów sportowych(lekkoatletycznych, biegów przełajowych, piłki nożnej, siatkówki, gimnastyki artystycznej), po to, by młodzi ludzie poznawali sport od wewnątrz, by poczuli jego smak i podążali za nim. W 2004 roku wraz z ks. Robertem Samselem rozpoczął coroczne zawody lekkoatletyczne dla służby liturgicznej. Swoje zaangażowanie w tą imprezę potwierdzał wspaniałą organizacją i poświęceniem. 11 września 2006 roku na popołudniowych zajęciach szkolnych wybiegł jak zazwyczaj z grupą młodzieży na rozgrzewkę, pobiegł i już nie powrócił, teraz uczestniczy w niekończącym się biegu wraz z Aniołami i Świętymi w niebie, gdzie wierzymy, że tam czeka na nas. Pogrzeb śp. Henryka był wielką manifestacją młodzieży, dzieci, mieszkańców okolic, i przyjaciół z całej Polski. W dobrych zawodach uczestniczyłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Tymi słowami żegnał Naszego Pana od wf Jego przyjaciel - ks. Robert Samsel. Niech te zawody będą podziękowaniem za całe Jego życie - nie zmarnowane, lecz w pełni wykorzystane w poczuciu ducha sportu.

(djh)

wyszukaj połączenie PKP
z:
do:
data:
godzina:
walutakupnosprzedaż
1 USD3,36223,4302
1 EUR4,12214,2053
1 CHF3,50593,5767
1 GBP4,66784,7620
źródło: NBP.pl więcej...
firma, produkt, usługa...

miejscowość, powiat...

Prawa autorskie do większości materiałów i wiadomości zamieszczonych w serwisie należą do redakcji portalu. . . . . . [ góra ]
SPAM STOP! | Copyright © 2005-2009 by djh & Mooris | web@zabrzeg.net.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone! | Polityka prywatności | agencja interaktywna, projektowanie stron internetowych