piątek, 19 stycznia 2018 . [ kurs walut ] [ pkt.pl ] [ pkp.pl ] [ kontakt ] [ promocja ] [ rss ]
ZABRZEG.net.pl
:: Strona główna
:: Zabrzeg
:: Instytucje
:: Sport
:: Kultura
:: Zdrowie
:: Komunikacja
:: Wyszukiwarka
:: Plan 2008-2015

:: Kontakt
:: Mapa serwisu
:: Linki
:: Promocja
:: Strony Cz-Dz
:: Forum
:: Taroki
:: Memoriał
:: Pogoda


CzechoBiznes.pl // internetowy katalog firm

Bookmark and ShareA- A+
piątek, 3 stycznia 2014 (16:17) ORSZAK TRZECH KRÓLI tuż tuż!

Wydarzeniem bezprecedensowym w naszej okolicy będzie świętowanie zbliżającego się Objawienia Pańskiego. W poniedziałek 6 stycznia, po raz czwarty ulicami Zabrzega, ale po raz pierwszy w ramach ogólnoświatowego Orszaku Trzech Króli kolędnicy, tak jak w ponad 170 innych miejscowościach, wędrując ulicami za trzema królami, stworzą swego rodzaju uliczne przedstawienie teatralne, którego będą aktorami.

Hasło Orszaku to "Kolędujmy!"

– zaproszenie i wezwanie do wspólnego, radosnego śpiewania kolęd, a także do odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem, na którą składają się m.in. obchodzenie domów z gwiazdą i turoniem, wystawianie jasełek, budowa szopek.

Zabrzeska impreza rozpocznie się w poniedziałek 6 stycznia o godzinie 11.45 przy Domu Strażaka, skąd śpiewający korowód przejdzie do pomnika ks. Józefa Londzina i dalej na stadion LKS "Sokół", gdzie pod namiotem zaplanowano m.in. finał konkursu szopek, kontynuację wspólnego śpiewania kolęd oraz ciepły poczęstunek dla uczestników. Impreza zakończy się o godzinie 15.00.

Przyjazd do Zabrzega w zorganizowanych grupach zapowiedziały już m.in. szkoły z Czechowic-Dziedzic i sąsiednich miejscowości. Zapraszamy - nie może Was zabraknąć! Całość, przy współudziale lokalnych organizacji, przygotowuje Stowarzyszenie "Przyjazny Zabrzeg" wraz z Zespołem Szkół w Zabrzegu. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic. /ŁuK/

wyszukaj połączenie PKP
z:
do:
data:
godzina:
walutakupnosprzedaż
1 USD3,36223,4302
1 EUR4,12214,2053
1 CHF3,50593,5767
1 GBP4,66784,7620
źródło: NBP.pl więcej...
firma, produkt, usługa...

miejscowość, powiat...

Prawa autorskie do większości materiałów i wiadomości zamieszczonych w serwisie należą do redakcji portalu. . . . . . [ góra ]
SPAM STOP! | Copyright © 2005-2009 by djh & Mooris | web@zabrzeg.net.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone! | Polityka prywatności | agencja interaktywna, projektowanie stron internetowych